Już od 10 lat chirurgia rekonstrukcyjna, ortopedia i stomatologia wykorzystuje technologię opartą na osoczu bogatopłytkowym.
W stomatologii wykorzystuje się osocze wysokopłytkowe do gojenia lub do regeneracji tkanek przyzębia, chirurgia rekonstrukcyjna i ortopedia wykorzystują technologię do leczenia trudno gojących się ran i do odbudowy zniszczonej tkanki kostnej. Technologia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe polega na pobieraniu osocza bogatopłytkowego, które pochodzi z krwi pobranej od pacjenta, u którego przeprowadzany będzie proces leczenia bądź rekonstrukcji tkanek. Osocze bogatopłytkowe znalazło zastosowanie także w chirurgii estetycznej. Wraz z wiekiem komórki naszego ciała odbudowują się wolniej, skóra starzeje się. Poprzez zabieg wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego następuje proces odnowy naskórka, skóra odzyskuje zdolność regeneracji, staje się lepiej nawilżona. Końcowym efektem zabiegu jest znacznie młodszy wygląd.
Zabieg odnowy z pomocą osocza wysokopłytkowego jest zalecany osobom, które nie chcą korzystać z innych odmładzających skórę zabiegów, dla osób, które źle tolerują inne zabiegi regeneracji skóry. Zabieg zapewnia odnowę skóry, poprawia ją i wygładza, a jednocześnie zapewnia świeży i zdrowy kolor. Następuje także jej lepsze ukrwienie, zmarszczki stają się mniej widoczne. Zabieg zalecany jest osobom o wysuszonej, zmęczonej skórze, osobom, które chcą pozbyć się zmarszczek oraz osobom, które cierpią na łysienie typu męskiego. Zabieg przynosi doskonały i długotrwały efekt. U pacjentów po zabiegu nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych w postaci odczynu alergicznego, czy innych reakcji świadczących, że osocze zostało odrzucone przez system odpornościowy pacjenta. Zabieg jest bezbolesny, pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucie przy pobieraniu krwi. W zależności od stopnia zmian pobiera się od 6 do 60 ml krwi. Pobrana krew trafia do wirówki, w której następuje proces oddzielania osocza.