Strona główna > Osocze bogatopłytkowe > Eliksir młodości- osocze bogatopłytkowe

W medycynie od lat stosuje się różnorakie metody naturalne, które wiążą się ze stosowaniem materiału biologicznego, który jest pobrany bezpośrednio od pacjenta.

Okazuje się, że procesy fizjologiczne, do których dochodzi w naszych organach mogą mieć istotne znaczenie w zabiegach medycznych. Można je bezpiecznie wykorzystywać uzyskując niekiedy nawet skuteczniejsze leczenie niż terapie oparte na lekach. Również w ramach medycyny estetycznej stosuje się coraz częściej takie metody. Własne piękno Ciekawym zabiegiem jest między innymi specjalna mezoterapia igłowa, która dokonuje się osoczem bogatopłytkowym. Substancja aktywna, która jest wprowadzana to surowica krwi, która jest bogata w płytki i pobierana z krwi pacjenta. Gdy pobrana jest mała ilość krwi odwirowuje się ją za pomocą specjalnego sprzętu. Do osocza dodaje się roztwór wapnia, który będzie uaktywniał komórki. Jeśli uda się tak zdobyć odpowiedni preparat będzie miał on wiele czynników, które będą pozytywnie działać na organizm człowieka.

Mezoterapia Wszystkie te składniki razem z fibryną, fibronekatyną oraz witronektyną będą gwarantowały odpowiednią i skuteczną regenerację skóry. Następuje pobudzenie, które sprawia, że namnażają się komórki i razem z nimi tworzone są sieci naczyń krwionośnych. Do tego tworzą się nowe struktury kolagenu oraz elastyny. Przeprowadzany zabieg w ten sposób będzie mógł obejmować między innymi okolice twarzy, szyi czy dekoltu. Materiał wprowadzony zostaje przy użyciu odpowiednich mikronakłuć. Jest to właśnie mezoterapia igłowa. Nie będzie to zabieg, który wygeneruje dużą bolesność. Skóra przed wykonaniem tego zabiegu jest bowiem odpowiednio znieczulone przez zastosowanie specjalnego preparatu. Natomiast igły, które używane są do zabiegu są szczególnie cienkie. Przeprowadzając taką terapię można osiągnąć naprawdę zadowalające efekty, dzięki którym poprawi się koloryt skóry, zwiększy się jej elastyczność, wygładzone zostaną zmarszczki i poprawione będzie ukrwienie danych obszarów. Komórki są również lepiej odżywione. Najważniejsze będzie oczywiście to, że wprowadzony preparat jest bezpieczny i nie trzeba się obawiać żadnych niekorzystnych reakcji organizmu.