Strona główna > Medycyna estetyczna > Medycyna estetyczna, tak czy nie?

Medycyna estetyczna, tak czy nie?

Ostatnimi czasy, dynamicznie wzrasta zainteresowanie zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej.

Jednak zdecydowana większość potencjalnych klientek zniechęca się, przez wzgląd na inwazyjność tych zabiegów, które często są przyczyną blizn, bólu. Tak było jednak kiedyś, rozwój medycyny, zastosowanie innowacyjnych technologii w zabiegach ale i kosmetykach sprawiło, że można osiągnąć piękny i młody wygląd, bez większych wyrzeczeń. Przedstawiamy kilka faktów i mitów na temat medycyny estetycznej.

I) Lifting - jedyny skuteczny zabieg zabieg jaki może zaproponować klinika urody. Oczywiście to nie prawda, jednak warto zaznaczyć, że w dla wielu klinik w Polsce pomoc w utrzymaniu pięknego i młodego wyglądu jest priorytetem. Jednak medycyna estetyczna zajmuje się również eliminowaniem wrodzonych lub nabytych wad skóry, które dla wielu osób są przyczyną ogromnych kompleksów oraz dyskomfortu. Ta dziedzina medycyny, to nie tylko twarz, ale i ciało, bowiem specjaliści zajmują się również korektą poszczególnych mankamentów sylwetki.

II) Efekt maski? Nie, dziękuję. Wiele osób waha się z podjęciem decyzji o zabiegach odmładzających, z obawy, że kurację trzeba będzie powtarzać. Jest to mit, ponieważ w okresie w którym preparaty odmładzające działają, skóra regeneruje się. Gdy botoks przestaje działać, twarz w naturalny sposób zacznie ulegać procesom starzenia. Jednak nastąpi to z dużo większym opóźnieniem, niż gdyby nie zdecydował się wcześniej na wstrzyknięcie kwasu botulinowego.

III) Im później, tym... lepiej? Mit, bowiem zabiegi odmładzające powinny być uwarunkowane stanem, kondycją skóry twarzy, a nie wiekiem. Tu jednak istotną rolę odgrywają geny, nieodpowiednia dieta oraz styl życia, mogą prowadzić do powstawania zmarszczek. Dlatego, należy pamiętać, że zabiegi nie cofną, a zatrzymają proces starzenia.

IV) Medycyna estetyczna - ból, płacz, długa rekonwalescencja. Ciężko określić, czy wyrażenie jest prawdziwe, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Istotną kwestią jest wybór odpowiedniej kliniki, ponieważ tylko profesjonalni lekarze oraz reszta kadry, poprzez swoje doświadczenie wiedzą, jak zminimalizować ból, wykonać zabieg tak, by nie było po nim śladu, a rekonwalescencja była krótka i przyjemna.Fakty i mity medycyny estetycznej