Strona główna > Medycyna estetyczna > Skorzystaj z indywidualnie dopasowanych zabiegów na melasmę

Melasma wiąże się z wyraźnym przyciemnieniem skóry, zwykle w zlokalizowanych obszarach, spowodowanym wzrostem produkcjimelaniny. Ta zwiększona pigmentacja powoduje powstawanie plam, które mają kolor od średnio- do bardzo ciemnobrązowego. Przyczyny nie są do końca poznane, ale prawdopodobnie mają związek ze zmianami hormonalnymi, nadmierną ekspozycją na słońce i genetyką rodzinną. Dostępne są różne metody leczenia, choć nie ma trwałego lekarstwa na melasmę. Nie jest to poważny stan chorobowy, ale większość osób, które na niego cierpią, poszukuje profesjonalnego leczenia, które zminimalizuje wygląd przyciemnionej skóry. Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie konsultacji i leczenia melasmy oraz różnych innych niepożądanych schorzeń.

Podejmowanie decyzji o najlepszym leczeniu

Podczas konsultacji z naszym klientem, dokładnie badamy skórę i zwracamy uwagę na rzeczywisty koloryt przebarwień. Chcemy ustalić, czy winowajcą jest rzeczywiście melasma, czy też przyciemnienie jest spowodowane czymś innym. Niektóre niezłośliwe narośle mogą powodować ciemnienie skóry, podobnie jak szereg infekcji skórnych i podskórnych. Jeśli przyczyną przebarwień jest melasma, zalecimy jedną z kilku metod leczenia. Wybór jest dokonywany na podstawie zakresu i nasilenia przebarwień, jak również głębokości zaciemnionych plam.

Zabieg peelingu chemicznego

Możemy zalecić ten zabieg, jeśli przebarwienia są dość głębokie. Peeling jest wykonywany poprzez nałożenie na skórę specjalnego roztworu. Przyspieszony wzrost nowej skóry zastępczej powoduje, że tekstura i koloryt skóry są znacznie bardziej wyrównane.

Zabiegi laserowe

Resurfacing laserowy jest wykonywany poprzez wysyłanie monochromatycznych wiązek światła w głąb skóry. Energia lasera usuwa warstwę naskórka, a oddziałuje na niższe warstwy skóry właściwej. Przyspiesza to produkcję kolagenu, a także wpływa na zaciemnione tkanki. Organizm pozbywa się części tych komórek, a rezultatem jest bardziej równomiernie napięta skóra.