Strona główna > Medycyna estetyczna > Znalezienie właściwej opcji leczenia melasmy

Choć być może nie słyszałaś o terminie melasma, prawdopodobnie Ty lub ktoś, kogo znasz, ma z nią do czynienia. Melasma jest bardzo powszechnym schorzeniem skóry w Baton Rouge i Lafayette, jak również na całym świecie. Powoduje ona przebarwienia i ciemniejsze plamy na skórze niż reszta skóry.

Jest to stan, który występuje stosunkowo często u kobiet w ciąży. Kiedy ten stan występuje u kobiet w ciąży, nazywa się go maską ciąży. Stan ten jest o wiele bardziej powszechny u kobiet, ale może wystąpić również u mężczyzn. Amerykańska Akademia Dermatologii szacuje, że około 90 procent osób, u których pojawia się melasma to kobiety.

Objawy melasmy są dość proste. Wiesz, że możesz ją mieć, jeśli masz plamy skóry, które są dużo ciemniejsze niż reszta skóry. Jest to choroba, która często dotyka skóry twarzy. Jest to choroba, która będzie miała wpływ na Twoje ciało w sposób symetryczny. Oznacza to, że jeśli masz znamiona po lewej stronie twarzy, będziesz miał prawie identyczne znamiona po prawej stronie twarzy.

Oprócz wpływu na twarz, choroba może dotknąć także części ciała narażone na częste działanie promieni słonecznych, takie jak ramiona czy dłonie. Najczęściej przebarwienia widoczne są na policzkach, podbródku, czole lub na grzbiecie nosa.

Przebarwienia nie powodują żadnego dyskomfortu. Nie swędzi i nie powoduje żadnych innych form urazu fizycznego. Jednak większość osób, które mają do czynienia z melazmą, czuje się niepewnie z powodu swojego wyglądu, zwłaszcza jeśli choroba pojawiła się na ich twarzy.

Dla niektórych kobiet melasma jest chorobą, która pojawia się na krótko, a następnie ustępuje samoistnie. Jeśli choroba nie ustępuje samoistnie, dostępne są opcje leczenia, które mają na celu zminimalizowanie jej widoczności. Na przykład, peeling chemiczny usunie uszkodzone warstwy skóry i odsłoni zdrowszą skórę, która znajduje się pod spodem.