Strona główna > Medycyna estetyczna > Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna z roku na rok świetnie się rozwija i zabiegi z jej zakresu są na coraz wyższym poziomie. Obok nowych technologii mogą się one rozwijać i stają się coraz bardziej skuteczne, bezpieczne i mniej obciążają pacjenta. Co więcej obecnie jest coraz więcej takich chętnie wybieranych zabiegów.

Usuwanie zmarszczek botoksem

Botoks to jak wiadomo hit, jeśli chodzi o medycynę estetyczną i takie rozwiązanie, które już od dawna jest chętnie wybierane. Działa na zasadzie blokowania impulsów nerwowych, dlatego będzie dochodziło do wygładzenia skóry, nie będzie widocznych zmarszczek. Taki zabieg nie jest jednak na stałe, będzie można liczyć na efekty utrzymujące się mniej więcej do pół roku.

Regeneracja skóry przy użyciu osocza bogatopłytkowego

To ciekawe rozwiązanie, które jest naturalne, ponieważ opiera się na osoczu, które będzie uzyskiwane z krwi pacjenta, którego ten zabieg ma dotyczyć, dlatego to opcja tak doskonała. Uzyskane przez odwirowanie krwi osocze będzie następnie w ramach mikronakłuć wprowadzane pod skórę pacjenta. Taki zabieg opiera się więc wyłącznie na składnikach naturalnych.

Nici liftingujące

To stosunkowo nowe rozwiązanie, które jest mniej inwazyjne niż tradycyjny lifting. Dlatego właśnie zyskuje obecnie na popularności. Pod skórę wprowadza się nici liftingujące, które poprawią owal twarzy, podnoszą brwi i likwidują chomiki, określane jako rumień. Można oczekiwać również wygładzania skóry na szyi. Dzieje się tak, ponieważ będzie produkowany kolagen w miejscach, gdzie dany zabieg jest stosowany.

nici liftingujące

Mezoterapia

To nowoczesny zabieg, który jest obecnie bardzo popularny. Wprowadza się pod skórę specjalne koktajle ze składnikami odżywczymi. Dokonuje się tego w formie mikronakłuć, które są stosowane na całej skórze. Takie mikronakłucia są elementem pobudzającym skórę do procesu regeneracji.

Ultraformer

To innowacyjna opcja, która służy do pielęgnacji oraz liftingu. Jest to urządzenie wykorzystujące fale ultradźwiękowe, dzięki którym dochodzić będzie do podgrzania tnaki i dalej może to prowadzić również do obkurczenia i sprawi, że uda się stworzyć kolagen taki zabieg jest stosunkowo kosztowny

Lipoliza iniekcyjna

To ciekawa metoda, dzięki której dochodzić będzie do rozpuszczenia nadmiaru tłuszczu w różnych partiach ciała, gdzie przez wprowadzone substancje będzie można szybko poprawić stan. Taka metoda działania doprowadzić będzie do rozpuszczenia komórek nerwowych i dzięki temu rozpuszczone będą takowe a potem naturalnie usuwane są z naszego organizmu.