Strona główna > Medycyna estetyczna > Wzmocnij swoją skórę dzięki Microneedlingowi

Bez względu na to, jak dobrze dbasz o swoją skórę, może się okazać, że nadal zmagasz się z matową, pozbawioną życia skórą lub nie jesteś w stanie usunąć tych uciążliwych oznak starzenia. Prawda jest taka, że nie istnieje żaden balsam, eliksir czy serum, które w znaczący sposób poprawiłyby stan Twojej skóry. To, czego naprawdę potrzebujesz, to zabieg, który doładuje zdolność Twojej skóry do samoregeneracji i odmładzania się. Microneedling jest jednym z naszych najpopularniejszych zabiegów na twarz, ponieważ jest niechirurgiczny, a jednocześnie oferuje rzeczywiste, namacalne rezultaty.

Jak działa mikroigłowanie?

Microneedling, który jest również nazywany terapią indukcji kolagenu, jest prostym, ale skutecznym zabiegiem, który działa poprzez zachęcanie Twojej skóry do produkcji większej ilości kolagenu. W tym celu wykorzystuje się urządzenie zwane dermapenem. Narzędzie to zawiera kilka maleńkich igiełek, które przesuwając się gładko po skórze, pozostawiają mikroskopijne otwory w wielu warstwach skóry. Znaczenie i cel tych mikrourazów polega na tym, że podstępnie zmuszają one skórę do zainicjowania procesu gojenia. Skóra zacznie produkować kolagen i elastynę w celu samoleczenia.

Jak wykonuje się zabieg Microneedling?

Najpierw na skórę zostanie nałożony środek znieczulający. Następnie dermapen będzie przesuwany po skórze w kontrolowany sposób. I to wszystko. Nie są stosowane żadne inne substancje chemiczne, wypełniacze ani inne substancje.

Czy jest czas przestoju?

Nie, nie ma żadnych przestojów podczas tego zabiegu, ponieważ jest on nieinwazyjny i niechirurgiczny. Może wystąpić niewielkie zaczerwienienie lub tkliwość, ale powinno to ustąpić w ciągu 24-48 godzin.

Ile zabiegów będzie potrzebnych?

Liczba zabiegów, których będziesz potrzebować, będzie zależeć od Twoich konkretnych celów i potrzeb w zakresie pielęgnacji skóry. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zalecamy przeprowadzanie zabiegów co 4-6 tygodni. W ten sposób utrzymasz swoją skórę w doskonałej kondycji.

Co leczy się za pomocą mikroigłowania?

Microneedling jest w stanie leczyć kilka różnych problemów i dolegliwości skórnych. Po pierwsze, doskonale sprawdza się w leczeniu drobnych linii i zmarszczek. Głównym powodem, dla którego pojawiają się te szczególne oznaki starzenia jest fakt, że z wiekiem nasza skóra spowalnia produkcję kolagenu. Ponieważ zabieg zwiększa produkcję kolagenu, jest on w stanie zredukować wiele drobnych linii i zmarszczek wokół nosa, na czole i wokół ust.

Microneedling może również zmniejszyć wygląd blizn spowodowanych trądzikiem i obszarów hiperpigmentacji. Ogólnie rzecz biorąc, zabieg ten poprawia koloryt, teksturę i jędrność skóry.