Strona główna > Medycyna estetyczna > Czy mikrodermabrazja to zabieg odpowiedni dla Ciebie?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, którzy chcą złagodzić wygląd nierównomiernego kolorytu skóry, drobnych linii, zmarszczek i dużych porów, mogą zdecydować się na mikrodermabrazję, minimalnie inwazyjny zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Poniżej znajduje się więcej informacji o tym, dlaczego ten zabieg może być odpowiedni dla Ciebie i Twojej skóry.

Co dzieje się podczas mikrodermabrazji?

Na długo przed zabiegiem odbywa się konsultacja z członkiem naszego zespołu. Nasz pracownik pobiera wywiad medyczny i pomaga określić Twoje cele i oczekiwania. Nasz pracownik określa również, czy jesteś dobrym kandydatem. Dobry kandydat do tego zabiegu jest w ogólnie dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym i nie ma infekcji skóry, które mogłyby utrudnić im gojenie się po zabiegu. Pacjent nie może być palaczem i może zostać poproszony o zaprzestanie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych w ciągu kilku tygodni przed zabiegiem.

Przebieg sesji

Podczas sesji klient kładzie się na krześle. Przeszkolony członek naszego zespołu używa końcówki do spryskiwania wierzchnich warstw skóry, które są wypełnione martwymi, suchymi komórkami. Gdy komórki skóry są spryskiwane, kaniula próżniowa zasysa je wraz z nadmiarem materiału złuszczającego. Do zabiegu na skórze klienta można użyć kilku materiałów. Jedna sesja trwa zazwyczaj około 30 minut i nie ma przestojów.

Zabieg ten nie tylko usuwa martwe komórki skóry, ale stymuluje organizm do tworzenia nowych komórek, które je zastępują. Stymuluje on również organizm do wytwarzania większej ilości kolagenu. Kolagen jest białkiem, które znajduje się pod warstwami skóry i utrzymuje ją napiętą i elastyczną.

Po sesji

Po sesji mikrodermabrazji, nasz pracownik łagodzi twarz klienta kremem nawilżającym i filtrem przeciwsłonecznym. Ważne jest, aby klient nie przebywał na słońcu przez kilka dni po sesji. Jeśli nie jest to możliwe, muszą nosić krem z filtrem, jeśli wychodzą na zewnątrz w ciągu dnia. Nie należy również stosować leków przeciwtrądzikowych na skórę przez co najmniej jeden dzień po mikrodermabrazji.

Większość klientów ma więcej niż jedną sesję mikrodermabrazji dla uzyskania najlepszych rezultatów. Najczęściej sesje są planowane w odstępie miesiąca lub dwóch. Klient może również powrócić do zabiegu mikrodermabrazji w celu uzyskania dodatkowych efektów.