Strona główna > Medycyna estetyczna > Zrób kolejny krok w usuwaniu tatuażu

Czasami możesz dostać tatuaż i pomyśleć, że jest to projekt, który chcesz na swoim ciele do końca życia. Jednak są chwile, kiedy możesz zmienić zdanie na temat projektu, który kiedyś Ci się podobał. Usuwanie tatuażu jest opcją, jeśli nie jesteś zadowolony z obrazu, który widzisz na swoim ciele lub jeśli musisz go usunąć z powodów zawodowych, takich jak praca w określonej karierze.

Kiedy spotkasz się z osobą, która usunie Twój tatuaż, dowiesz się, jak długo potrwa proces. W większości przypadków będziesz musiał umówić się na kilka wizyt, aby tatuaż został usunięty całkowicie lub tak kompletny, jak to możliwe. Należy pamiętać, że niektóre tusze mogą nie odejść całkowicie, ale staną się wystarczająco jasne, aby nie można było powiedzieć, że był tatuaż na tym obszarze skóry. Jeśli wiesz, że musisz usunąć tatuaż na specjalne wydarzenie lub do pracy, to musisz z wyprzedzeniem zaplanować proces usuwania, abyś nie był spieszony. Staraj się pozwolić na około sześć tygodni pomiędzy sesjami, aby Twoja skóra mogła się zagoić. Dopóki nie rozpoczniesz procesu usuwania, naprawdę nie będziesz wiedzieć, jak dobrze twoje ciało zareaguje, aby zaplanować inne terminy.

Innym pytaniem lub obawą, które możesz mieć w odniesieniu do usuwania tatuażu jest to, czy proces będzie bolesny, czy nie. Osoba, która wykonuje usuwanie, postara się, abyś czuł się tak komfortowo, jak to tylko możliwe. Zazwyczaj jest to to samo uczucie, którego doświadczasz, gdy tatuaż jest wykonywany w pierwszej kolejności. Porozmawiaj z osobą usuwającą tatuaż o środkach znieczulających, które mogą być zastosowane lub lekach, które możesz zażyć, abyś mógł lepiej radzić sobie z dyskomfortem.

Chociaż możesz chcieć, aby tatuaż został usunięty do punktu, w którym nie ma znaku, że był tam na początku, możesz nie mieć takich dokładnych wyników. Wszelkie blizny, które były obecne, gdy tatuaż został zastosowany, prawdopodobnie nadal tam będą. Należy również pamiętać, że cały pigment może być zbyt głęboko w skórze, aby zostać całkowicie usunięty. Upewnij się, że zapewniasz odpowiednią opiekę po zabiegu, aby Twoja skóra nie była podrażniona i aby pigment rozjaśnił się do następnego spotkania.